Agenda

Klik hier om deze pagina af te drukken

Lange leve DNA!

Datum: 26-05-2010 - 26-05-2010

Locatie: De Rode Hoed, Amsterdam

Omschrijving:

'De DNA-volgorde van de mens is bijna ontrafeld' – Dat maakten Amerikaanse wetenschappers 10 jaar geleden bekend in het Witte Huis in Washington DC. Tijdens de persconferentie hierover schetsten zij welke toekomst de mens tegemoet zou gaan. Door onze genetische code te leren kennen, zou het beeld van onszelf snel helder worden. Ziekten zouden geen geheimen meer voor ons hebben.

Maar wat zijn wij er als maatschappij eigenlijk wijzer van geworden? Heeft de toekomst inderdaad gebracht wat 10 jaar geleden werd beloofd? Hoe kijken verschillende betrokkenen daar tegenaan: de geneticus, de filosoof, de gebruiker? En wat brengt de toekomst?

In dit Rode Hoed-Wetenschapscafé Extra hoor je de persoonlijke verhalen van Gert-Jan van Ommen (hoogleraar Humane genetica, LUMC) en Hub Zwart (hoogleraar Wetenschapsfilosofie, RU Nijmegen). Hun levensloop is verweven met de ontrafeling van het menselijke genoom.

Verder zijn te gast:
Dorien Huttenhuis –  30, in het bezit van het BRCA gen en dus een verhoogd risico op borst- en eierstokkanker; Dorien vertelt over de keuzes waarvoor ze kwam te staan.
Elizabeth Vroom – Moeder van een zoon met de genetische spierziekte Duchenne en voorzitter van Duchenne Parent Project; Elizabeth laat zien wat DNA-onderzoek voor de ziekte van Duchenne heeft betekend.
Maryze Schoneveld van der Linde - Ondernemende dame met de ziekte van Pompe; Maryze legt uit wat haar erfelijke stofwisselingsziekte inhoudt.
Terry Vrijenhoek – Nieuwsgierige geneticus die zichzelf genetisch liet testen; Terry vertelt over zijn genetische profiel.

Een inspirerend en informatief avondje uit!

Meer informatie: http://www.allesoverdna.nl/basisinfo/events/detail/view/lang-leve-dna-rode-hoed-wetenschapscafe-extra.html

<< Ga terug naar het overzicht
 

Webdesign & Applicaties: Websteen.nl